connect
happening
festivals
Directors of Photography
Daniel Fernández Abelló
Todd Banhazl
Isaac Bauman
Drew Bienemann
Luca Bigazzi
Christopher Blauvelt
Kristof Brandl
Nicolaj Brüel, DFF
Andy Catarisano
Fede Cesca
Simon Chaudoir
James Chressanthis, ASC, GSC
Matthew Chuang, ACS
Joe Cook
François Dagenais, CSC
Garrett Hardy Davis
Patrick Duroux, AFC
Sofian El Fani
Jallo Faber, FSF
Jared Fadel
Jaime Feliu-Torres
Stéphane Fontaine, AFC
Ben Fordesman
Adam Frisch, FSF
Wyatt Garfield
Ross Giardina, ACS
Xavi Gimenez
Guy Godfree, CSC
Stuart Graham
Jan David Gunther
Lorenzo Hagerman
Rasmus Heise, DFF
Carl Herse
Julian Hohndorf
Jackson Hunt
Mott Hupfel
Andreas Johannessen, FNF
Niklas Johansson, FSF
David Robert Jones
Shawn Kim
Benjamin Kitchens
Thomas Kloss
Pete Konczal
Stöps Langensteiner
Michelle Lawler
Denis Lenoir, ASC, AFC
Nicolas Loir
Franz Lustig
MacGregor
Peter Matjasko
Joe Maxwell
Ross McLennan
Patrick Meller
Kiel Milligan
Khalid Mohtaseb
Jacob Møller
Paul Özgür, NSC
Mathieu Plainfossé
Nico Poulsson, FNF
Christopher Probst, ASC
Declan Quinn, ASC
Vladan Radovic, AIC
Nic Restrepo
Joshua James Richards
Peter Riis
Carlos Ritter
Richard Rutkowski, ASC
Bobby Shore, CSC
Benoit Soler
Susan Stitt, ACS
Rogier Stoffers, ASC, NSC
Ivan Strasburg, BSC
Hubert Taczanowski
Simon Thirlaway
Laust Trier Mork
Jordan Valenti
Stéphane Vallée
Riego Van Wersch
Daniel Voldheim, FNF
Andrew Wheeler
Joseph White
Starr Whitesides
Nicholas Wiesnet
Sean Price Williams
Rik Zang, SBC
Director/DP
Thomas Kloss
Joe Maxwell
Susan Stitt, ACS
Jordan Valenti
Stéphane Vallée
Production Designers
Callie Andreadis
Gary Barbosa
Robb Buono
Erin Dallesandro
Latisha Duarte
Jesika Farkas
Marc Fisichella
Robert Fox
Thomas Greve
Stephanie Hamilton
Alex Holmes
Alexis Johnson
Chester Kaczenski
Chad Keith
Peter Lamont
Greg Allen Lang
Craig Lathrop
Zosia Mackenzie
Jeff Mann
Paul Martin
Teresa Mastropierro
Bruce Alan Miller
Cecilia Montiel
Laurent Ott
Andrey Ponkratov
Erwin Prib
Jean Rabasse, ADC
Vincent Reynaud
Dania Saragovia
Joseph Sciacca
Stephen Scott
Anne Seibel
David Skinner
Annie Sperling
Annie Spitz
Mikael Varhelyi
Thomas A. Walsh, ADG
Dan Webster
Michael Whetstone
Jennifer Williams
Editors
David Barker
Phillip Bartell
Elisa Bonora, ACE
Geraud Brisson
Luis Carballar
Jay Cassidy, ACE
Yannis Chalkiadakis
Matthew Colonna
Lance Edmands
Louise Ford
Nigel Galt
Nicolas Gaster
Francois Gedigier
Yana Gorskaya, ACE
Matthew C. Hart
Craig Hayes
Martín Hernández
  (Sound Editor)
Kate Hickey
Ray Hubley
Melody London
Sarah Lucky
Cindy Mollo, ACE
Shawn Paper
Michael Saia
Peter Sciberras
Sam Seig, ACE
William Steinkamp, ACE
Dan Swietlik, ACE
Costume Designers
Stacey Berman
Dana Campbell
Michael Clancy
Madeline Fontaine
Pierre-Yves Gayraud
Stacy Jansen
Heidi Kaczenski
Young-Ah Kim
Kelle Kutsugeras
Michelle Martini
Michele Michel
Isis Mussenden
Massimo Cantini Parrini
Joseph Porro
Paula Tabalipa
David Tabbert
Anna Terrazas
Elizabeth Warn
Colin Wilkes
Alonzo Wilson